Collection: Jelly Lollies & Gummy Lollies

The Allen's range of Jelly / Gummy Lollies have been around since 1954, they are Australia's most favourite Jelly / Gummy Lolly.  Whether you're a child, a teenager or an adult, you have probably enjoyed more than your fair share of Allen's Jelly / Gummy Lollies.

One of the most consistently popular Jelly/Gummy sweet treats, the Allen's Snakes are available in regular sizes and the larger 'python' varieties.  It has always been fun to split the snake and choose what to eat first, the head or tail.

93 products
  • Dusted Jelly Babies 1kg
    Regular price
    $18.99
    Sale price
    $18.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Witchetty Grubs
    Regular price
    from $2.00
    Sale price
    from $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peaches n Cream 1kg
    Regular price
    $15.99
    Sale price
    $15.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peaches & Cream 80g
    Regular price
    $2.20
    Sale price
    $2.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Raspberry Twisters 1kg by RJs New Zealand
    Regular price
    $12.29
    Sale price
    $12.29
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Dusted Jelly Babies 100g
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Raspberry Twists by RJs
    Regular price
    from $2.00
    Sale price
    from $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheekies - Allens
    Regular price
    from $2.00
    Sale price
    from $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Red Frogs Allens
    Regular price
    from $2.00
    Sale price
    from $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fruit Jubes 750g
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jelly Beans Mini - White 1kg
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cola Bottles 1kg
    Regular price
    $10.50
    Sale price
    $10.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jelly Beans Mini - Blue 1kg
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jelly Beans Mini - Pink 1kg
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pineapples by Allens
    Regular price
    from $2.00
    Sale price
    from $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Party Mix 1.3kg bag Allens
    Regular price
    $13.99
    Sale price
    $13.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk Bottles 80g by Rainbow
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Teeth - Laughs - False Teeth by Cadbury 1kg
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Black Jelly Beans 1kg
    Regular price
    $14.99
    Sale price
    $14.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Strawberries & Cream by Allens
    Regular price
    from $2.00
    Sale price
    from $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out